News

Відбулась чергова експедиція з дослідження природніх порожнин Поділля

18.11.2016

Автор тексту та фото: Андрій Пилипюк

 

Наші молоді та підростаючі науковці 12-13 листопада 2016 року відвідали печеру Атлантида – геологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення. Це далеко не перший наш візит до цієї карстової порожнини. І вже стало хорошою традицією приїжджати сюди як на дослідницькі експедиції так і просто у вихідні дні для розширення світогляду та загальної ерудиції.

   Керівник поїздки Андрій Пилипюк розповів, що студенти завше із задоволенням та великим ентузіазмом охоче відвідують карстові печери. Це дозволяє їм не лише краще засвоювати теоретичний матеріал який вони отримують на лекціях в аудиторіях університету, а й застосувати вміння і навички на практиці, випробувати свої сили та адаптуватися до польових дослідницьких експедиційних умов. Здобутий тут досвід обов’язково рано чи пізно знадобиться географу у його майбутній професійній діяльності.

Деякі студенти відвідували гурток занять зі спортивної спелеології, вивчали техніку роботи з мотузками та іншим спелеологічним спорядженням. Тепер вони отримали змогу побачити де і як використовується на практиці все те що вони вивчали раніше. Ось що нам розповіла про це студентка третього курсу географії рекреації і туризму Оксана Горковенко:

“Краще один раз побачити, ніж сто раз почути. У цьому ми переконались в реальності, бо уявити красу Атлантиди не просто. А ще побувавши там одного разу, хочеться повернутися ще і ще. І воно дійсно того варте. Навряд чи можна передати побачене словами. Живі емоції (страх, щастя, радість, сміх), взаємовиручка і підтримка, відсутність урбопростору та справжні польові умови. Також я помітила, що відсутність зв'язку й інтернету робить людей добрішими. Наша поїздка супроводжувалася контрастним різноманіття погоди (приїхали осінню, а  верталися зимою). Це не можна зрозуміти, це можливо лише відчути! Підсилити чудотворну енергетику природи допоміг і людський фактор, тому дякую за чудово проведений час (цікаві історії, пісні під гітару і просто за всі моменти неймовірних вихідних.”

 

Студентка четвертого курсу картографії Аеліта Красноперова побувала в печері вперше, також із задоволенням поділилася своїми враженнями:

"Емоції переповнюють… Подорож, яка надихає йти далі, не зупинятися на досягненому, яка мотивує і дає бажання досягнути чогось більшого, підкорити нові місця, нові печери. Неперевершені краєвиди, сяйво кристалів, дуууже вузькі місця... Кожен куточок, який ми побачили – як з іншої планети. І досі перед очима стоять друзи та чисельні кристали, ущелини та зали. Все це доповнювалось однією з найкращих компаній у моєму житті та цікавим інструктором. Дякую всім за чудовий відпочинок, бо найкращій відпочинок – це активний відпочинок! Ну і будемо вірити в давню поговірку: “звісно, кеди це не копійка, але й печери – теж не море”, проте я вірю в те, що обов'язково повернусь туди не раз."

 

Є також категорія студентів які вже були у природних печерах, відвідували Атлантиду раніше і повертаються сюди знову навіть будучи вже не студентами, а випускниками географічного факультету. Нідія Івахненко вже дипломований магістр географ, але підтримує зв’язки з університетом та все ще продовжує брати активну участь у польових виїздах разом із молодшими курсами. Вона написала такий відгук:

Як і обіцяла собі, повернулася у неймовірно прекрасне місце – печеру Атлантиду! Дякую Студпарламенту геофаку за те, що не забуваєте своїх випускників і взяли мене з собою. Особливо Альонці, Ані і найкращому провіднику по Атлантиді – Андрію. Дякую Хмельницькому спелеологічному, що бориться за збереження цієї краси. Всім ВАМ за теплу атмосферу, Шурі – за цікаві історії і душевну музику, Наташі за смачнющі обіди. Всій нашій компанії юних географів. З вами було класно! Надіюсь, і Ви полюбили це місце з першого погляду!


 

В свою чергу Товариство дослідників України висловлює вдячність Хмельницькому спелеологічному клубу Атлантида за можливість здійснювати польові навчальні поїздки до геологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення печери Атлантида та популяризувати спелеологію як науку з-поміж студентської молоді!